Астън Вила препъна лидера в Англия Челси, след като спечели с 1:0 мача помежду им от 30-ия кръг на Висшата лига. Така положението на върха се заплита, защото по-рано вторият Манчестър Сити записа победа и изостава на 6 точки, но е и с 3 мача по-малко.

Това е първо поражение за Челси в  шампионата от над четири месеца. За последно лондончани загуби  във Висшата лига от Стоук Сити на 7 декември.

Челси завърши мача с двама души по-малко, след като Вилан и Рамиреш бяха изгонени – съответно в 68-ата и 94-ата минути, но и треньорът Жозе Моуриньо не успя да сдържи нервите си и също бе изпратен към съблекалнята от рефера Крис Фой, след като оспори негово решение.

Единственото попадение в мача бе дело на Фабиан Делф, който технично прати топката в мрежата с пета в 82-ата минута. Астън Вила можеше да спечели и по-убедително, но удар на Делф в добавеното време срещна гредата.