Челси постигна труден успех над Стоук Сити в мач от петия кръг на Висшата лига в Англия. "Сините" спечелиха с минималното 1:0 след попадение на Ашли Коул в 85-ата минута.

Бранителят се разписа от два-три метра, след като остана сам пред вратаря на Стоук. Трябва да се отбележи асистенцията на Хуан Мата, който даде топката на Коул с пета по изключително елегантен начин.

Иначе през първата част Стоук Сити игра по-добре, като дори можеше да открие резултата в 19-ата минута, когато Джонатън Уолтърс с глава прати топката точно в горната греда на пазената от Петер Чех врата.

След почивката Челси подобри представянето си, като пропуски направи героят от мача с Ювентус Оскар.

За Стоук пък не успяха да се разпишат звездите им Питър Крауч и Майкъл Оуен.

На "Стамфорд Бридж" бе и собственикът на Челси Роман Абрамович, който обаче бе видимо угрижен заради вялата игра на отбора му.

Преди изиграването на останалите срещи от кръга, Челси е лидер с 13 точки, а Стоук Сити заема 13-ата позиция с 4 точки.