Арсенал победи с 2:1 японския Урава Ред Дайамъндс в последната контрола от предсезонното турне в Азия.

Лукас Подолски даде аванс на "артилеристите" малко след началото на второто полувреме, в 49-ата минута, но само 10 по-късно японците изравниха чрез Юки Абе. Победата на Арсенал донесе Чуба Апком в 82-ата мин., като по този начин той отбеляза четвърти гол по време на подготовката.

С това Арсенал приключи турнето в Далечния изток с четири победи: със 7:0 срещу сборен отбор на Индонезия, 7:1 срещу сборен тим на Виетнам, 3:1 над Нагоя Грампус и 2:1 срещу Урава Ред Даймънд.

Сега следва завръщане в Англия, където Арсенал ще приеме минитурнира „Емиратс къп”, в който ще участват още Наполи и Галатасарай. Мачът с италианците на 3 август, а с турците ден по-късно.