Арсенал спечели дербито на Северен Лондон срещу Тотнъм с 5:2. "Артилерстите" стигнаха до втори пореден успех със същия резултат на големия си съперник от столицата.

Двубоят на стадион "Емирейтс" започна по-добре за гостуващия тим, който в първите минути тотално надигра съперниците си. В 10-ата минута Тотнъм заслужено поведе в резултата.

Дефоу проби от ляво стреля опасно Шчесни изби топката, която попадна в Адебайор, който на празна врата даде аванс на своя отбор. "Шпорите" продължиха да диктуват събитията на терена до 18 минута, когат Адебайор направи необмислено груб фаул срещу Касорла и бе изгонен от рефера Хауърд Уеб.

Изгонването на нападателя се оказа ключов момент в двубоя. Арсенал използва численото си превъзходство и до края на срещата не остави съмнения в превъзходството си. В 24-ата минута Пер Мертесакер изравни с глава.

В следващите минути пропуски за Арсенал направиха Жиру и Уолкът, а вратаря на Тотнъм Лорис спаси невероятни положения. В края на първата част домакините успяха да решат двубоя в своя полза. В 42-ата минута Лукас Подолски изведе артилеристите напред, а в добавеното време Жиру се възползва от подаване на Касорла и разписа за 3:1.

През втората част Арсенал продължи да бъде по-добрия тим, като положенията пред Лорис се редуваха едно след друго. Така се стигна до 60-ата минута, когато Подолски проби от ляво центрира остро и Касорла реализира за 4:1.

След това домакините намалиха темпото и Тотнъм успя да стигне до голови ситуации. В 71-ата минута Гарет Бейл направи самостоятелен пробив и с хубав удар от границата на наказателното поле намали резултата. По-късно отбново Бейл имаше възможност да се разпише, а Дефоу от близо не намери целта.

В добавеното време на двубоя Арсенал стигна до крайното 5:2 с попадение на национала Тио Уолкът, който получи добро подаване от Окслей - Чембърлейн.

С този успех Арсенал мина пред Тонъм в класирането, като вече е 6-ти с 19 точки, докато "шпорите" заемат 8-ма позиция със 17 точки.