Арсенал спечели дербито на Северен Лондон срещу Тотнъм с 1:0 като гост в мач от 30-ия кръг на Висшата лига.

Красиво попадение на чеха Томаш Росицки още във втората минута донесе успеха в полза на "артилеристите".

Росицки получи подаване от Окслейд-Чембърлейн стреля от ъгъла на наказателното поле и топката влезе неспасяемо в горния ъгъл на вратата, пазена от Уго Йорис.
В 15-ата минута Окслейд-Чембърлейн пропусна да покачи на 2:0 в полза на гостите, като ударът му беше неточен.

До края на срещата домакините се опитаха да изравнят, но Емануел Адебайор и резервата Роберто Солдадо бяха направиха пропуски.

Победата изкачи Арсенал на трето място в подреждането с актив от 62 точки. Тотнъм остава на пета позиция с актив от 53 точки.

През следващата седмица Арсенал гостува на лидера в класирането Челси, който има мач повече и 66 токи в актива си. Ливърпул е втори също с 62 точки, четвърти е манчестър Сити с 60 точки, но три мача по-малко.