След като преди малко повече от седмица Арсенал претърпя унизителна загуба с 1:5 от Ливърпул във Висшата лига, сега "артилеристите" взеха частичен реванш и отстраниха мърсисайдци от турнира за купата на Англия след успех с 2:1 на "Емиратс".

Ливърпул може да съжалява доста, че не стигна поне до равенство и преиграване, тъй като игра по-добре, но пък лондончани бяха далеч по-ефективни пред гола, докато единственото попадение на гостите бе от дузпа.

Арсенал поведе в резултата още в 16-ата минута, когато след кратко разбъркване и няколко рикошета в наказателното поле на съперника Алекс-Окслейд Чембърлейн се оказа най-съобразителен и реализира за 1:0. В самото начало на второто полувреме домакините стигнаха и до втори гол, след като Лукас Подолски засече прострелно центриране по земя.

Оттук до края Ливърпул притисна "артилеристите", но силите стигнаха само за попадение от дузпа на Стивън Джерард в 60-ата минута.

Така Арсенал се класира на четвъртфиналите на ФА Къп, а тегленият в понеделник жребий отреди, че там ще се изправи срещу Евертън, отново като домакин.

"Карамелите" стигнаха до този етап след победа с 3:1 срещу Суонзи, а в друга сеща от петия кръг на турнира днес Шефийлд Юнайтед победи Нотингам с 3:1.