Арсенал се върна към силните си игри и разби Уест Хем с 5:1 в лондонския сблъсък, който бе отложен мач от 19-ия кръг на Висшата лига.

Мачът започна добре за Уест Хем, който в 18-ата минута откри резултата с попадение на Джак Колисън, но "артилеристите” бързо върнаха гола и в 22-ата минута Лукас Подолски вкара за 1:1.

В началото на второто полувреме Арсенал обаче се развихри и само за 12 минути след почивката доведе нещата до тотален разгром. В 47-ата мин. Оливие Жиру даде аванс на домакините, в 53-ата се разписа Санти Касорла, в 54-ата точен бе Тио Уолкът, а в 57-ата, отново Оливие Жиру оформи крайния резултат 5:1.

След 23 изиграни кръга Арсенал остава на 6-о място с 37 точки, на 4 от местата, даващи право на участие в Шампионската лига. Уест Хем е 12-и с 27 т.