Арсенал се върна към победите в Премиър лийг след успех с 2:1 в лондонското дерби с Уест Хем в мач от 7-ия кръг на шампионата. "Артилеристите" не бяха печелили от 15 сепетември, когато разбиха Саутхемптън с 6:1. След това възпитаниците на Арсен Венгер направиха 1:1 с Манчестър Сити и загубиха вкъщи с 1:2 от Челси.

Двубоят започна лошо за гостите от "Емиратс", които се оказаха догонващи в резултата в 21-ата минута, след като Мохамед Диаме откри резултата в полза на Уест Хем.

Четири минути преди края на първото полувреме обаче Оливие Жиру изравни след подаване на Лукас Подолски. В 77-ата минута пък резервата Тио Уолкът направи обрата пълен след подаване на Жиру, а крайното 3:1 оформи Санти Касорла с хубав удар отдалеч седем минути преди края на мача.

Така Арсенал вече е пети с актив от 12 точки, колкото има и Манчестър Юнайтед, но "червените дяволи" имат мач по-малко от съперниците си. Уест Хям пък остана осми с 11 точки.