Арсенал, Челси и Ливърпул не допуснаха изненади и постигнаха победи в първите си срещи през 2014 година.

Най-големи проблеми имаха "артилеристите", които едва в края успяха да вкарат във вратата на Кардиф. В крайна сметка попадения на Никлас Бендтнер и Тио Уилкът съответно в 88-ата и 90-ата минути донесоха победата с 2:0 на тима на Арсен Венгер, който запази лидерската си позиция в английската Висша лига, изпреварвайки Манчестър Сити, който по-рано победи Суонзи като гост с 3:2.

Бербатов вкара първия си гол за 2014 година >>

Ливърпул също прибави три точки към актива си след успех със същия резултат срещу Хъл Сити. Точни бяха Даниел Агер в 36-ата и Луис Суарес в 50-ата минута. Капитанът на "червените" Стивън Джерард пък се завърна на терена след лечение на контузия.

Челси пък спечели гостуването си на Саутхемптън с 3:0. Всички попадения паднаха след почивката. Фернандо Торес откри в 60-ата минута, а 11 по-късно Уилян удвои аванса на тима на Жозе Моуриньо. Класическият резултат бе оформен от Оскар в 82-ата.

Манчестър Сити стартира 2014-а с победа в мач с пет гола >>

Така в класирането води Арсенал с 45 точки, пред Манчестър Сити с 44, Челси с 43 и Ливърпул с 39.