Арсенал се върна на върха във Висшата лига след рутинна победа с 2:0 над Кристъл Палас. "Артилеристите" имат 55 точки, с 2 повече от Манчестър Сити, който в понеделник играе с Челси. И двете попадения бяха дело на Алекс Окслейд-Чембърлейн, който не се беше разписвал от декември 2012-а година.

Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер реши да сложи Окслейд-Чембърлейн да играе в центъра на полузащитата и с бързината и подвижността си да печели дивиденти за тима. Гостите от Кристъл Палас дойдоха с увереност след доста добри мачове напоследък и задържаха 0:0 преди почивката.

Но само две минути след началото на второто полувреме Окслейд-Чембърлейн откри резултата, използвайки чудесен пас на Санти Касорла и с левия крак преодоля вратаря на орлите Хулиан Сперони.

Националът на Англия удвои личния си актив и този на отбора си 17 минути по-късно, когато направи двойно подаване с Оливие Жиру и наказа за втори път аржентинския ветеран на вратата на Палас.