Арсенал се класира за полуфиналите на турнира ФА къп. "Топчиите" победиха Евертън с 4:1 и продължават пътя си към първи трофея от 2005-а насам.

Домакините откриха резултата на "Емиратс" още в 7-ата минута с първата си по-сериозна атака в двубоя. Точен бе Месут Йозил, за когото това бе първо попадение от три месеца насам.

В 32-ата минута обаче Ромелу Лукаку се разписа на празна врата и възстанови равенството.

След почивката Арсенал стигна до три безответни попадения, с което си гарантира успеха в тази среща. В 68-ата минута тимът на Арсен Венгер получи правото да изпълни дузпа за нарушение на Гарет Бари срещу Алекс Оклейд-Чембърлейн. Зад топката застана Микел Артета и не сгреши за 2:1.

Любопитното е, че той трябваше да изпълнява наказателния удар два пъти, тъй като при първия случай Оливие Жиру бе в полето и се наложи дузпата да бъде преизпълнена.

В 83-ата минута Жиру покачи на 3:1, а две по-късно след фантастична атака френският нападател се разписа и още един път.

Останалите три двубоя от четвъртфиналната фаза на надпреварата са в неделя. Те са Шефилд Юнайтед - Чарлтън, Хъл Сити - Съндърланд, Манчестър Сити - Уигън.