Арсенал остава лидер в класирането в Англия и след 19-ия кръг. „Артилеристите” победиха Нюкасъл трудно с 1:0, а трите точки осигуриха точка преднина на лидера пред втория Манчестър Сити.

Единственото попадение в мача бе дело на Оливие Жиру и падна в 65-ата минута, когато френският нападател засече с глава центриране на Санти Касорла от пряк свободен удар. Малко след гола Тио Уолкът прехвърли вратаря Тим Крул, но Давиде Сантон с помощта на горната греда предотврати второпопадение. При добавката Жиру стреля неточно.

Преди това сериозни опасности пред двете врати почти липсваха и битката се водеше основно в центъра на терена.

В друг мач от кръга Евертън надигра Саутхемптън с 2:1 и вече е в с 37 точки и чака развоя на мача между Лувърпул и Челси, за да стане ясно класирането в първата четворка.

Шеймъс Коулмън изведе домакините напред още в 9-ата минута, но Гастон Рамирес изравни в 71-ата след груба грешка на Жоел Роблес, който за пръв път започна като титуляр на вратата на Евертън. Ромелу Лукаку все пак донесе победата на „карамелите” с гол в 74-ата минута.