Арсенал се класира за четвъртия кръг на турнира за купата на Футболната асоциация в Англия. "Топчиите" спечелиха преиграването си със Суонси с 1:0 и след 2:2 в първата среща, продължават напред с общ резултат 3:2. Единственото попадение на "Емиратс" реализира Джак Уилшър в 86-ата минута. Така в следващия кръг Арсенал ще се изправи срещу Брайтън и Хоув Албиън като гост на 26 януари от 17 часа.

Иначе двубоят срещу Суонси започна с две положения за Арсенал, които обаче не бяха отиграни по най-добрия начин от Оливие Жиру. В 22-ата минута домакините поискаха дузпа за нарушение срещу Тио Уолкът от Кико. Такава обаче не бе отсъдена, а на повторенията се видя, че претенциите им са били неоснователни. Малко по-късно Франсис Кокулин стреля красиво с левия крак, но Майкъл Ворм отрази удара му.

В 25-ата минута пък Суонси бе много близо до това да открие резултата, но удар с глава на Кайл Бртли срещна гредата. Преди почивката Арсенал организира две хубави атаки. Първо Уолкът не успя да нанесе опасен удар, тъй като бе пресиран от Кико, а след това и Томас Вермален пробва късмета си. В крайна сметка резултатът остана непроменен.

След почивката Арсенал отново започна по-уверено и още в първите минути Санти Касорла стреля от около 25 метра. Натискът на момчетата на Арсен Венгер продължи и през следващите минути, когато пропуски направиха Уолкът, Джак Уилшър, Саня и Джуру.

В 86-ата минута усилията на ''артилеристите'' бяха възнаградени. Джак Уилшър успя да вкара така важното попадение след много хубав изстрел отдалеч и прати Арсел в следващия кръг.

Джак Уилшър е обезумял от радост след гола си.