Арсенал отново е лидер в Англия и след края на 21-ия кръг. „Артилеристите” победиха Астън Вила с 2:1 с два гола само за 60 секунди и са на върха във Висшата лига с 48 точки, една повече от втория Манчестър Сити и две повече от третия Челси.

В 34-ата минута Джак Уилшер отри резултата, а в 35-ата Оливе Жиру покачи на 2:0. През второто полувреме Арсенал намали темпото и това доведе до гол за Астън вила в 75-ата минута, който бе дело на Кристиан Бентекс, но и той не бе достатъчен на домакините за победа.

През първото полувреме неприятен инцидент притесни всички на „Вила Парк”. Нейтън Бейкър бе уцелен с топка по главата и се строполи на тревата в безсъзнание. Веднага дойде лекарски екип, който му оказа медицинска помощ. Бейкър бе заменен, а играта подновена. В крайна сметка състоянието му не е сериозно.

Александър Тонев остана на резервната скамейка на Астън Вила, а след загубата тимът му е на 11-о място с 23 точки, колкото има и 10-ия Хъл Сити.