Арсенал записа първа победа в последните си пет мача във всички турнири. В мач от 16-ия кръг на Премиър лийг "топчиите" се наложиха с 2:0 над Уест Бромич.

И двете попадения за водения от Арсен Венгер тим реализира Микел Артета при това от дузпи.

Арсенал поведе в 26-ата минута. Санти Касорла се хвърли доста артистично в наказателното поле без изобщо да има контакт със Стивън Рийд. Въпреки това реферът Майк Джоунс посочи бялата точка и Артета не сгреши.

След почивката Жервиньо на два пъти се размина с гола, а в 64-ата минута Артета вкара и втората дузпа за Арсенал, която бе отсъдена за нарушение на Крис Брънт срещу Алекс Оклейд-Чембърлейн.

В класирането Арсенал е шести с 24 точки, а Уест Бромич с 22. В неделя е дербито на Манчестър между Сити и Юнайтед, като "червените дяволи" имат аванс от 3 точки на върха в класирането.