Арсенал и Манчестър Юнайтед направиха равенство 1:1 в дербито на 35-ия кръга на Висшата лига. "Червените дяволи" вече са си гарантирали шампионската титла и единственото, за което можеше да играят е рекорда на Челси за най-много спечелени точки в един сезон, който обаче вече е непостижим след този резултат.

От страна на "артилеристите" срещата бе от изключителна важност в борбата за класиране в Шампионската лига и тя започна по перфектен начин. Още във 2-ата минута те имаха шанса да поведат в резултата, след като Тио Уолкът бе изведен за гърба на защитниците на Юнайтед и сам срещу Давид де Хеа реализира за 1:0.

Доскорошният любимец на лондончани Робин ван Перси обаче попари надеждите им за три точки и вкара гол при завръщането си на "Емиратс". Холандецът се разписа от дузпа в 44-ата минута и оформи крайния резултат 1:1 още през първото полувреме.

Оскар вкарва първия гол за Челси срещу Суонзи.

Това равенство се оказа от полза за Челси, който малко по-рано постигна победа с 2:0 в домакинството си на Суонзи. И двете попадения паднаха в самия край на първата част. Оскар реализира в 44-ата минута, а Лампард добави още един гол в добавеното време преди почивката.

Така Челси се утвърди на третото място, което дава право и на директно участие в групите на Шампионската лига. "Сините" са с 65 точки, а Арсенал е 4-ти с 64 и мач повече. Срещата по-малко на Челси обаче е срещу другият претендент за място в топ 4 – Тотнъм, който в момента е на 5-а позиция с 62 точки. Манчестър Юнайтед е с 85 точки и 3 кръга преди края има аванс от 14 точки пред Манчестър Сити.