Арсенал и Ливърпул завършиха 2:2 в зрелищен мач от 24-ия кръг на английското първенство. Гостите поведоха с 2:0, но домакините съумяха да стигнат до точката с два гола за две минути. "Артилеристите" изиграха страхотно второ полувреме и могат да съжаляват, че не можаха да спечелят.

Луис Суарес откри резултата за Ливърпул още в петата минута на двубоя. Стъридж стреля силно, Рамзи не можа да изчисти, след което топката попадна в Суарес, който отбеляза на празна врата. В 60-ата минута мърсисайдци поведоха с 2:0. Хендърсън бе точен и изглеждаше, че гостите ще си тръгнат с трите точки от мача.

Пет минути по-късно обаче Жиру върна надеждите на домакините. Той намали резултата, засичайки с глава центриране на Уилшър. В 67-ата минута Тио Уолкът изравни резултата.

След подялбата на точки двата тима остават на шесто и седмо място. Арсенал е с 38 точки, а Ливърпул - с 35.