Арсенал постигна изразителна домакинска победа над Норич с 4:1 и остана начело във Висшата лига след 8-ия кръг на английското първенство.

"Артилеристите" продължават с доброто си представяне през този сезон след новия успех пред собствена публика.

В двубоя срещу Норич резултата откри Уилшър в 18 минута, а новата звезда на лондончани Йозил удвои в началото на втората част. Норич успя да намали резултата чрез Хаусън в 70-ата минута. В края на срещата с голове на Рамзи (83) и Йозил (88) Арсенал стигна до заслужения си успех.

След равенството на Ливърпул по-рано днес Челси успя да излезе на втора позиция след победа над новака кардиф с 4:1. Двубоят на "Стамфорд Бридж" запона лошо за домакините, които допуснаха гол още в 10-ата минута, а негов автор бе Мъч. Челси успя да изравни още преди почивката с попадение на Азар (33).

През второрото полувреме играчите на жозе Моуриньо тотално надиграха своя съперник и отбелязаха нови три гола. В 66-ата минута Ето'о отбеляза първия си гол за Челси и изведе своя отбор напред. Оскар покачи на 3:1 в 78-ата минута, а крайния резултат оформи Азар с втория си гол в мача в 82-ата минута.

Манчестър Юнайтед отново разочарова феновете си, след като направи домакинско равенство срещу Саутхемптън. Двубоят на 'Од трафорд" завърши 1:1, а головете реализираха Ван Перси за домакините в 26-ата минута и Ловрен за гостите в 89-ата минута.

Арсенал продължава да води в класирането с актив от 19 точкиследван от Челси със 17, колкото има и Ливърпул, но с по-лоша голова разлика. Четвърти е Саутхемптън с 15 точки.