Арсенал победи Норич с 3:1 и временно излезе на трето място в класирането. Двубоят бе от 33-ия кръг на английското първенство. "Артилеристите" губеха с 0:1 до 85-ата минута, но след това сътвориха изключително бърз обрат. Търнър бе открил за Норич в 56-атам минута. В 85-ата минута домакините получиха спорна дузпа и Артета изравни. Басонг си вкара автогол в 88-ата минута, а Подолски в 91-ата минута оформи 3:1.

Арсенал имаше инициативата още в началото на мача, но трудно стигаше до положения. След почивката, след като получиха гол, "артилеристите" се вдигнаха на щурм. В 64-ата минута претендираха за дузпа за събаряне на Тио Уолкът, но такава не бе отсъдена. В 79-ата минута Подолски удари гредата.

Последва обратът за домакините, който тръгна от доста спорно положение. Жиру падна, след като бе задържан от защитник. В първия момент съдията не посочи бялата точка, но след сигнал на страничния съдия промени решението си. Последваха головете за Арсенал, с които тимът на Венгер обърна мача.