Арсенал победи Стоук Сити с 1:0 и се доближи само на точка от 5-ата позиция, която дава право на участие в Лига Европа. Там е Евертън, който в мача си от кръга завърши наравно 3:3 с Астън Вила и допусна намаляване на преднината си.

Единственият гол за Арсенал вкара Лукас Подолски в 78-ата минута и донесе победата на „артилеристите”.

През първото полувреме Алекс Окслейд-Чембърлейн бе най-близо до откриване на резултата, но първо ударът му бе изчистен от голлинията, а след това той сгреши с изстрела си.

През втората част липсваха много сериозни положения, но все пак домакините успяха да бият с гол на Лукас Подолски от пряк свободен удар в 78-ата минута. Той изпълни фаула от границата на наказателното поле, топката рикошира в защитник на Стоук Сити и влезе във вратата. Първоначално страничният съдия сигнализира за нарушение, но след консултация с главния рефер, голът бе зачетен.