Тотнъм спечели първа победа след напускането на Андре Вилаш-Боаш. Във втората среща под ръководството на временния наставник Тим Шърууд "шпорите" постигнаха победа с 3:2 при гостуването си на Саутхемптън от 17-ия кръг на Висшата лига. След като бе тотално пренебрегван под ръководството на бившия португалския мениджър, Еманюел Адебайор отново получи доверието на Тим Шърууд и го оправда напълно с два гола, включително и победния в срещата. Така за два поредни срещи Адебайор реализира три от четирите гола на Тотнъм, а допреди това бе играл само веднъж през сезона във Висшата лига, при това при загубата с 0:6 от Манчестър Сити.

Луис ван Гаал вариант номер 1 за мениджър на Тотнъм >>

Саутхемптън поведе в резултата още в 13-ата минута с гол на Лалана, но в 25-ата Адебайор изравни. Гостите направиха и обрат след автогол на Хуйвелд в 54-ата мин., но равенството отново бе бързо възстановено и само 5 минути по-късно Ламбърт бе точен за 2:2. Адебайор донесе успеха на лондончани в 64-ата мин.

С успеха Тотнъм вече е на 7-о място с 30 точки, колкото има и 6-ия Нюкасъл. След силния старт на сезона Саутхемптън записа 6-и пореден мач без победа и пропадна до 9-а позиция с 24 точки.