Манчестър Юнайтед спечели с 2:1 като гост срещу последния Съндърланд и прекъсна серията от две поредни поражения в английското първенство.

Шампионите изоставаха в резултата още в петата минута. Грешка в защитата Неманя Видич и позволи на Крейг Гарднър с удар отблизо да открие резултата.

До края на първата част домакините бяха по-активни, но не достигнаха до второ попадение.

След почивката Аднан Янузай вкара две попадения за "червените дяволи", които обърнаха изцяло развоя на събитията. Това са първите голове на младия Янузай с екипа на Юнайтед.

В 55-ата минута 18-годишният атакуващ играч се разписа с плътен удар от наказателното поле, а само шест минути по-късно отново Янузай донесе успеха в полза на тима от Манчестър.

Шампионите имат актив от 10 точки на девето място във временното класиране. Съндърланд е на последната 20-а позиция с едва една точка.