на живо

Лудогорец удържа Сервет в Женева (ВИДЕО)

„Орлите“ бяха надиграни, но стигнаха до 0:0 в Лига на конференциите

Лудогорец бе надигран, но не и победен на старта на елиминационната фаза в турнира Лига на конференциите. Българският шампион направи 0:0 с домакина Сервет в среща от 1/16-финалите.

Мачът в Женева премина при превес на швейцарците, които обаче създадоха само едно чисто голово положение и го пропиляха,

Срещата започна по-добре за българския шампион, който в първия четвърт час имаше леко игрово предимство. В 11' защитникът Франсиско Гомес-Сон можеше да открие резултата в полза на "орлите", но вратарят на Сервет Жереми Фрик изби в корнер с една ръка.

Последваха минути на надмощие на Сервет и в продължителни периоди от остатъка от първото полувреме играта се водеше в и около наказателното поле на Лудогорец. Българският тим обаче не изглеждаше притеснен от активното поведение на съперника си и положенията пред вратаря Серджо Падт, макар да бяха доста, не носеха особена заплаха.

Сервет продължи да играе по-силно и в началото на второто полувреме. В 56' Падт трябваше да спасява удар на Бендегюз Бола от малък ъгъл. Малко по-късно Мирослав Стефанович бе близо до откриване на резултата, но далечният му удар мина встрани от вратата.

В 75' резервата Алекси Антунеш проби през средата на терена, но ударът му от границата на наказателното поле бе слаб и не затрудни Падт.

7 минути по-късно Сервет пропусна най-добрия си шанс за гол. След разбъркване пред вратата на Лудогорец, Антунеш се озова срещу опразнената врата, без около него да има играч на Лудогорец. Той обаче не успя да отбележи, тъй като изстрелът му бе блокиран от неговия съотборник Енцо Кривели.

Лудогорец също имаше възможност да стигне до победата в 86', но от чиста позиция защитникът Аслак фон Витри стреля високо над вратата на Джереми Фрик.

Реваншът е след седмица на Хювефарма Арена в Разград.