Зенит не успя да победи Малага в мач от Шампионска лига и така няма да играе на 1/8-финалите. Двубоят в Санкт Петербург завърши 2:2.

Испанският тим, който вече си бе осигурил участие в следващата фаза, поведе набързо в резултата благодарение на попадения на Буананоте и Фернандес съответно в 8-ата и 9-ата минути.

След почивката обаче Зенит успя да изравни. Първо Дани със страхотно попадение намали в началото на втората част, а в 86-ата минута Файзулин направи 2:2.

До края Зенит направи няколко невероятни пропуска, а в самия край Бистров получи директен червен картон.

:
  • 90+5'
    Червен картон за Бистров от състава на Зенит
  • 90+4'
  • 90+2'
    Жълт картон за Уелингтон
  • 90+1'
    Файзулин е близо до реализирането на втори гол в мача, но вратарят на Малага изби след блестяща намеса
  • 86'
    ГОЛ! Зенит изравнява резултата 2:2 след гол на влезлия като резерва Файзулин. Преди това пък топката бе изчистена от голлинията на Малага
  • 81'
    Владимир Бистров влиза на мястото на Анюков в тима на Зенит
  • 76'
    Последна смяна за Малага - Хуанми заменя Себастиан Фернандес
  • 72'
    Нов страхотен пропуск на Кержаков. Нападателят на Зенит пропуска на 2-3 метра от вратата
  • 72'
    Виктор Файзулин влиза на мястото на Роман Широков в тима на Зенит
  • 70'
    Бруно Алвеш също е официално предупреден
  • 66'
    Жълт картон за Александър Анюков
  • 63'
    Франсиско Солер заменя капитана Дуда в тима на Малага
  • 53'
    Невероятен пропуск на Кержаков. От чудесна позиция нападателят пропуска да изравни резултата
  • 50'
    Пропуск на Бруно Алвеш с глава
  • 49'
    ГОЛ! Зенит намалява на 1:2 след страхотно изпълнение на Дани, който овладя топката по прекрасен начин от Хубочан и не остави шансове на Кабайеро
  • 46'
  • 46'
    Първа смяна в мача - Уелингтон заменя Демикелис в състава на Малага
  • 45+2'
  • 45+1'
    Жълт картон за Фернандес от тима на Малага
  • 45'
    Няколко играчи на Зенит пробват да стрелят към вратата, но гол не последва. Хубочан отправи единствения точен удар, но вратарят Кабайеро се отличи със
  • 41'
    Изстрел на Витцел преминава в страни от вратата
  • 36'
    Единият от голмайсторите Диего Буананоте получава жълт картон
  • 28'
    Жълт картон за Дани от състава на Зенит
  • 23'
    Добра възможноьт за Зенит - Александър Кержаков стреля отдясно, но вратарят на Малага избива
  • 15'
    Хълк изпълнява пряк свободен удар, но топката не попада в очертанията на вратата
  • 14'
    Елизеу извършва нарушение срещу Зенит в наказателното поле на Малага, но реферът не отсъжда дузпа
  • 14'
    Жълт картон за Мартин Демикелис заради нарушение срещу Хълк
  • 9'
    ГОЛ и 2:0 за Малага! Себастиан Фернандес е точен за 2:0 след недобра намеса на вратаря Вячеслав Малафеев
  • 8'
    ГОЛ! Малага открива резултата. Буананоте е оставен непокрит след груба грешка в защитата на домакините и е бележи за 1:0 след хубав пас на Фернандес