Зенит и Аустрия (Виена) завършиха наравно 0:0 в мач от втория кръг в група G в Шампионската лига. Руснаците имаха преимущество по време на целия мач, но така и не успяха да пратят топката във вратата на гостите.

Тимът от Санкт Петербург игра с човек по-малко цяло второ полувреме след директен червен картон за Аксел Витсел, което също оказа влияние на крайния резултат.

Иначе Хълк, Кержаков, Аршавин и Широков се надпреварваха да пропускат, но така и не можаха да преодолеят вратаря Линднер.

Това бе първа точка за двата тима, след като записаха загуби в първите си срещи от турнира.

Ето и как се разви мачът минута по минута:

:
  • 90+3'
  • 90'
    Три минути добавено време
  • 88'
    Поредният жълт картон за гостите, получава го Мург
  • 87'
    Кришито заменя Анюков в състава на Зенит
  • 85'
    Хълк проби опасно, стреля към вратата, но топката рикошира в крак на защитник на Аустрия
  • 81'
    Смяна в състава на гостите - Окоти заменя Леовац
  • 73'
    Нов картон за Аустрия - и Рамзебнер е предупреден официално
  • 72'
    Хубочан също е декориран в жълто
  • 70'
    Леовац получава картон за грубо нарушение срещу Дани
  • 65'
    Александър Кержаков излиза, на терена се появява Андрей Аршавин
  • 58'
    Даниел Ройер отстъпва мястото си на Томас Мург
  • 50'
    Смяна в състава на Зенит - Роман Широков влиза на терена на мястото на Олег Шатов
  • 46'
  • 45+2'
  • 45'
    Две минути добавено време
  • 44'
    Директен червен картон за Витсел, Зенит остава с човек по-малко. Решението на рефера обаче бе доста пресилено
  • 42'
    Шанс за Аустрия - Шимкович стреля по диагонала отдясно, топката обаче като по чудо не врезе във вратата
  • 33'
    Хълк пусна към Кержаков, но ударът му "облиза" лявата греда на вратата на гостите
  • 23'
    Предупреждение и за Ройер
  • 13'
    Греда! Хълк не успява да вкара, след като топката рикошира в гредата
  • 4'
    Жълт картон за Смолников, който фаулира съперник след бърза контраатака на Аустрия