Реал (Мадрид) си осигури излизане от групата и този сезон в Шампионската лига. „Белият балет” завърши наравно 2:2 с Ювентус и е с 10 точки на върха в група В два кръга преди края. Италианският гранд от своя страна ще трябва да се мъчи до последно, за да заслужи второто място, което дава право на участие в директните елиминации.

Срещата в Италия бе изключително интригуваща и отворена. Домакините започнаха мача по-добре, атакуваха повече и заслужено поведоха в края на първото полувреме, когато от дузпа бе точен Артуро Видал. След това попадение обаче Реал се разигра и изостри атаките си.

Второто полувреме започна с бърз изравнителен гол на Кристиано Роналдо, който бе негов осми в групите на Шампионската лига за този сезон и го изравни на върха сред голмайсторите в този етап на турнира. Там са още Рууд ван Нистрелрой, Филипе Индзаги и Ернан Креспо.

Само 8 минути по-късно и Гарет Бейл се разписа за пълен обрат в полза на гостите, но малко след това Йоренте с глава успя да изравни и да донесе ценната точка за Юве.

В другия мач от групата Копенхаген изненада Галатасарай, победи с 1:0 и изпревари Ювентус в класирането.

Италианският гранд е последен в групата, но само на точка от предните два тима, а в следващите мачове ще търси задължителни победи, за се класира напред.

:
  • 90+3'
  • 88'
    Йоренте излиза, а на негово място влиза Джовинко
  • 82'
    Започнаха смените и в Юве - Тевес излиза, Куалярела влиза
  • 81'
    Последна смяна за Реал - Родригес влиза на мястото на Бензема
  • 75'
    Гарет Бейл излиза, а на негово място се появява Анхел ди Мария
  • 72'
    Бонучи фаулира Рамос и получава жълт картон
  • 71'
    Ияраменди влиза на мястото на Шаби Алонсо
  • 65'
    ГОЛ! Йоренте с глава изравнява за Ювентус
  • 60'
    ГОЛ! Страхотен гол на Гарет Бейл води резултата до пълен обрат
  • 58'
    Чудесна възможност за Ювентус, но първо Касияс изби, а след това и Пепе блокира добавката на голлинията
  • 56'
    Греда за Реал (Мадрид)! Шаби Алонсо нямаше късмет и нацели напречната греда
  • 52'
    ГОЛ! Роналдо изравнява резултат след чуденса контраатака и асистенция от Бензема
  • 46'
  • 46'
    Възможност за Бейл да изравни още в началото, но той стреля неточно
  • 45+1'
  • 44'
    Разбъркване в наказателното поле на Юве, след като Бейл изпълни корнер, но нямаше кой да засече
  • 44'
    Жълт картон за Пирло
  • 42'
    ГОЛ! Точен от бялата точка за Ювентус е Видал
  • 41'
    Жълт картон за Варан за нарушението за дузпата
  • 40'
    Дузпа за Ювентус! Варан фаулира Погба в наказателното поле
  • 38'
    Нова чудесна намеса на Касияс, която идва след поредната атака на Юве - Видал стреля силно отдалеч, но вратарят на Реал спаси
  • 35'
    Модрич получава жълт картон, след като фаулира Погба
  • 30'
    След половин час игра определено домакинтие са по-активни - 5 удара в очертанията на вратата срещу едва 1 на сметката на Реал
  • 28'
    Касияс спасява Реал от гол! Маркизио засече пас от Тевес, стреля точно, но вратарят на испанците показа класа и спаси