Байерн се класира за 1/2-финалите в Шампионската лига след втора поредна победа с 2:0 срещу Ювентус. След като преди седмица баварците вкараха два безответни гола на противника си, тази вечер германците отново бяха безапелационни, този път като гост в Италия.

След безплодно първо полувреме баварците натиснаха през втората част и в 56-ата минута Робен нацели страничната греда с хубав удар с левия крак. Предупреждението явно не бе прието от защитата на Юве и осем по-късно Байерн поведе с 1:0 - Манджукич довкара с глава отбита от Буфон топка и попари домакините.

Само две по-късно Томас Мюлер можеше да реши всичко в мача след мълниеносна контраатака на баварците, но би на педя над напречната греда.

Антонио Конте пусна в игра Матри, Исла и Джакерини в опит да раздвижи играта, но в продължението на мача нова грешка в защитата на "Старата госпожа" позволи на резервата Клаудио Писаро да накаже за втори път Джанлуиджи Буфон и да оформи крайното 2:0.

Ето и как се разви мачът минута по минута:

:
  • 90+2'
  • 90+2'
    Байерн продължава на 1/2-финалите в Шампионската лига след общ резултат 4:0
  • 90+1'
    ГОООЛ! 2:0 за Байерн, голмайстор е Клаудио Писаро
  • 90'
    2 минути продължение на редовното време
  • 87'
    Опасен удар на Робен в долния ляв ъгъл, Буфон избива в корнер със сетни сили
  • 83'
    Последна смяна и за Байерн - Манджукич излиза, на негово място мача ще доиграе Писаро
  • 80'
    Последна смяна за Ювентус - Маркизио отстъпи мястото си на Джакерини
  • 80'
    Франк Рибери е заменен от Луис Густаво
  • 79'
    Мюлер стреля много близо до вратата, но все пак в аут
  • 69'
    Нова смяна за домакините - Маурисио Исла влезе на мястото на Падоин
  • 66'
    Томас Мюлер можеше да реши всичко след бърза контраатака на Байерн, но би в аут
  • 66'
    Смяна за Ювентус - Куалярела напуска за сметка на Матри
  • 64'
    ГОООЛ! Байерн повежда с 1:0 след гол на Манджукич, който довкара с глава отблизо
  • 56'
    ГРЕДА! Робен нацели гредата с хубав удар с левия крак от границата на наказателното поле
  • 46'
  • 45+2'
  • 45'
    Две минути продължение на първото полувреме
  • 39'
    Буфон спаси вратата си с блестящ плонж след опасен удар на Алаба отдалеч
  • 35'
    Принудителна смяна за Байерн - Даниел ван Буйтен е контузен и не може да продължи мача, Жером Боатенг влиза в игра
  • 32'
    Манджукич спря на гърди към Мюлер, който моментално стреля към вратата, но топката мина на метър вдясно от целта
  • 27'
    Погба центрира прострелно отдясно, но нямаше кой да засече топката пред вратата на Байерн
  • 23'
    Страхотна изява на Мануел Нойер, който спаси отличен удар на Андреа Пирло от фаул
  • 14'
    Шанс за гостите - Ван Буйтен засече с глава центриране от фаул отдясно, но не успя да насочи топката във вратата
  • 13'
    Официално предупреждение и за Леонардо Бонучи
  • 8'
    Маркизио шутира отдалеч, но неточно
  • 7'
    Жълт картон за Манджукич заради нарушение срещу Киелини, нападателят ще пропусне следващият мач на тима си