Валенсия и Байерн направиха изгодно равенство 1:1, което гарантира и на двата отбора място на осминафиналите на Шампионската лига кръг преди края на борбата в груповата фаза.

Целта и на двата тима обаче бе първото място и те не спряха да търсят победата. Испанците играха почти един час с човек по-малко, но въпреки това успяха да поведат в резултата и дори изглеждаше, че могат да спечелят мача.

В 33-ата минута домакините останаха с 10 души, след като Бараган получи червен картон за грубо нарушение срещу Алаба.

Въпреки това през цялото второ полувреме Валенсия наложи и поддържаше много високо темпо и след няколко пропуска стигна до гол на Фегули в 77-ата минута. Все пак "Лос Че" не издържаха и 5 минути по-късно след пас на Филип Лам отдясно, Томас Мюлер реализира за 1:1.

След равенството остава единствено интригата за първото място. В момента и двата тима са с по десет точки, като Байерн е начело заради предимството си в директните двубои. Следват БАТЕ с шест точки и Лил с три. В последния кръг в тази група "F" Байерн посреща БАТЕ, а Валенсия гостува на Лил.

:
  • 90'
  • 86'
    Нелсон Валдес заменя Андрес Гуардадо в състава на Валенсия
  • 84'
    Жълт картон за Солдадо
  • 82'
    ГОЛ! Байерн бързо изравнява, Томас Мюлер бележи след центриране отдясно на Филип Лам
  • 80'
    Давид Албелда влиза на мястото на Евер Банега в състава на Валенсия
  • 79'
    Марио Гомес влиза на мястото на Франк Рибери в състава на Байерн
  • 77'
    ГОЛ! Фегули проби през центъра и от границата на наказателното поле вкарва за 1:0 в полза на Валенсия
  • 75'
    Първа смяна за Валенсия - Жонас влиза на мястото на Парехо
  • 71'
    Смените на Байерн раздвижиха играта. След центриране на Шакири, Манджукич с глава уцели гредата
  • 66'
    Двойна смяна в състава на Байерн - Тони Кроос и Клаудио Писаро напускат терена, Джердан Шакири и Марио Манджукич влизат
  • 65'
    Шанс и за Байерн, но Гуайта улавя топката след удар на Мюлер
  • 62'
    Нов пропуск на Валенсия. Солдадо бе изведен сам срещу Нойер, но стреля много силно и встрани от вратата
  • 60'
    Грешка на Нойер, размина се с топката след ъглов удар, но Рикардо Коща не можа да засече топката и да я вкара
  • 53'
    Нойер спасява удар на Солдадо
  • 46'
  • 45+2'
  • 45+1'
    Картон за Хави Мартинес от Байерн
  • 44'
    Хубав удар на Фегули, но над вратата на Байерн
  • 39'
    Писаро стреля опасно отдалеч, но Гуайта спасява вратата на Валенсия
  • 33'
    Грубо нарушение на Бараган срещу Алаба. Вече имаше жълт картон, но не получава втори, а директен червен
  • 32'
    Прекрасен пас към Солдадо в наказателното поле, последва удар на Фегули, но Нойер спасява
  • 26'
    Картон и в състава на Байерн. Получава го Данте за нарушение срещу Солдадо
  • 20'
    Жълт картон за Бараган от Валенсия след нарушение срещу Рибери
  • 18'
    Вратарят на Валенсия Гуайта показва рефлекс и спасява след удар с глава на Данте
  • 14'
    Рами вкарва топката във вратата на Байерн, но е извършил нарушение преди това и гол не бе зачетен