Челси победи Стяуа с 4:0 като гост в мач от група Е в Шампионската лига и записа първи успех в турнира. Лондончани бяха пълни господари на терена и не оставиха съмнение в превъзходството си.

Двубоят започна лошо за гостите, които останаха без Фернандо Торес заради контузия. Въпреки това Рамирес откри в 20-ата минута, а в края на първото полувреме Георгиевски от Стяуа си отбеляза нелеп автогол в опит да изчисти топката.

Рамирес се разписа за втори път в 55-ата минута, а точка на спора сложи Франк Лампард, който оформи крайния резултат в 90-ата минута.

Ето как се разви мачът минута по минута:

:
  • 90+3'
  • 90'
    ГОООЛ! Франк Лампард прави резултата 4:0
  • 90'
    Три минути продължение
  • 78'
    Смяна за Челси - Оскар излиза, на терена влиза Аспиликуета
  • 71'
    Даниел Георгиевски отстъпва мястото си на Фернандо Варела
  • 55'
    ГОООЛ! Рамирес бележи втори гол, резултатът вече е 3:0 за Челси
  • 50'
    Жълт картон за Ашли Коул
  • 46'
  • 45+1'
  • 45+1'
    Адриан Попа отстъпва мястото си на Леандро Тату, Капетанос влиза вместо Пиовакари
  • 45'
    Една минута продължение
  • 44'
    ГОООЛ! 2:0 за Челси след автогол на Георгиевски
  • 33'
    Картон за Лампард
  • 20'
    ГОООЛ! Рамирес открива резултата в полза на гостите от Англия
  • 11'
    Принудителна смяна в състава на Челси - Фернандо Торес отстъпва мястото си на Самуел Ето'о