на живо

Сити вече няма загуба в Европа у дома в 30 поредни мача

Тимът на Пеп Гуардиола мина през Копенхаген и в реванша от ШЛ

Носителят на трофея в Шампионската лига Манчестър Сити се класира за четвъртфиналите с лекота. Тимът на Пеп Гуардиола, който даде почивка на основни играчи като Фил Фоудън и Кевин Де Бройне, победи Копенхаген с 3:1 и в реванша. Така "гражданите" продължават напред с общ резултат 6:2.

С успеха Сити удължи серията си без загуба у дома в Европа на впечатляващите 30 мача (28 победи и 2 равенства).

Англичаните навлязоха в двубоя на Етихад Стейдиъм със спокойствие от комфортния аванс. Само за 10 минути той бе удвоен. В 5' Мануел Аканджи прати топката в мрежата от воле след корнер, изпълнен от Хулиан Алварес.

4 минути по-късно световният шампион с Аржентина покачи на 2:0 след кошмарна грешка на вратаря Камил Грабара, чиито "кашквалени пръсти" напомниха за Лорис Кариус.

Сити продължи да доминира, но Копенхаген намери сили да намали изоставането си, противно на съотношението на силите. В 29' Мохамед Елионуси отбеляза, след като получи страхотен пас от Ори Оскарсон.

Това обаче разгневи фаворита и в добавеното време на първата част головата машина Арлинг Холанд вкара за 3:1.

"Гражданите" не изпуснаха контрола и през втората част, след която резултатът се запази. С него Сити се намира в серия от 19 двубоя без поражение във всички турнири точно преди сблъсъка за върха в Англия с Ливърпул на Анфийлд в неделя.

Копенхаген отпада с високо вдигната глава, но ще се надява скоро да не се засече отново с отбори от Висшата лига, срещу които няма победа в поредица от 8 гостувания (2 равенства и 6 загуби).