Шалке победи Олимпиакос с минималното 1:0 в мач от група "В" на Шампионска лига. С този успех "кралскосините" си осигуриха участие на осминафиналите на турнира, като ще си оспорват първото място в групата с Арсенал. За гръцкия тим пък остава участие във втория по сила турнир - Лига Европа.

През цялата среща Шалке владееше мача, като направи над 10 пропуска пред вратата на своя съперник. Все пак в 77-ата минута Кристиан Фукс донесе победата на германския отбор с далечен удар, за който вина носи вратарят на Олимпиакос Керъл.

В класирането Шалке е лидер с 11 точки, с една повече от Арсенал. Олимпиакос пък не може да бъде изместен от третата позиция, като има 6 точки.

В последния кръг на 4 декември Шалке гостува на Монпелие, а Олимпиакос е домакин на Арсенал

:
  • 90'
  • 90'
    Чиприан Марика влиза на мястото на Хунтелаар в последната промяна в състава на Шалке
  • 88'
    Транкило Барнета заменя Дракслер в състава на домакините
  • 81'
    Ариел Ибагаса сменя Модесто в гръцкия отбор
  • 81'
  • 77'
    ГОЛ! Шалке повежда след силен далечен удар на Кристиан Фукс
  • 71'
    Митроглу отстъпва мястото си на Джебур за тима на Олимпиакос
  • 71'
    Холтби отстъпва мястото си на Пуки в тима на Шалке
  • 66'
    Давид Фустер заменя Греко в тима на Олимпиакос
  • 48'
    Пропуск на Хунтелаар с десния крак
  • 46'
  • 45'
    Дракслер стреля над горната греда на Олимпиакос
  • 45'
  • 41'
    Холебас от състава на гостите също е официално предупреден. Това означава, че той ще пропусне последния мач от групата срещу Арсенал
  • 39'
    Жълт картон за Пападопулос от Шалке
  • 36'
    Дракслер стреля опасно, но отново неточно
  • 31'
    Пореца от удари към вратата на Монпелие. Хунтелаар нанася решителния удар, а топката преминава в страни от вратата
  • 23'
    Нова възможност за Шалке - Фукс стреля от пряк свободен удар, но отново няма гол