Манчестър Юнайтед пренесе неубедителното си представяне от началото на сезона и в Шампионската лига. В среща от група на "А" на най-силния европейски клубен турнир възпитаниците на Дейвид Мойс не можаха да удържат преднината си и завършиха наравно 1:1 при гостуването си на Шахтьор.

Като цяло срещата не бе особено динамична и очевидно и за двата отбора бе по-важно да не загубят. Юнайтед поведе в резултата още в 18-ата минута, когато Фелайни проби отдясно, опита пас почти от аутлинията, защитник на домакините сгреши и не можа да изчисти, Дани Уелбек бе на точното място и реализира.

Отговорът на украинците дойде през второто полувреме. След няколко безплодни атаки в 76-ата минута продължително нападение на Шахтьор завърши с грешка на Видич, който направо подаде топката на Тайсон и бразилецът реализира за 1:1.

Така Манчестър Юнайтед и Шхтьор делят първото място в групата, като и двата тима са с по 4 точки. Следва ги Байер (Леверкузен), който е с 3 точки след победата си с 2:1 срещу Реал Сосиедад. Испанският тим е последен без точков актив.

Как се разви срещата

:
  • 90+2'
  • 90+1'
    Бернард заменя голмайстора на Шахтьор Тайсон
  • 90'
    Ферейра влиза на мястото на Луис Адриано в състава на Шахтьор
  • 90'
    Фил Джоунс влиза на мястото на Дани Уелбек в състава на Юнайтед
  • 85'
    Спасяване на Де Хеа след удар на Сърна и рикошет в крака на защитник
  • 84'
    Смяна в Шахтьор, Илзиньо заменя Фернандо
  • 76'
    ГОЛ! Продължителна атака на Шахтьор, Видич греши при изчистването и Тайсон бележи за 1:1
  • 66'
    Гигс влиза в игра на мястото на Фелайни
  • 64'
    Нов картон за играч на Юнайтед - за Видич
  • 62'
    Фелайни получава жълт картон
  • 50'
    Ракицки опитва шут от пряк свободен удар от 30-ина метра
  • 46'
  • 45'
  • 39'
    Лек удар на Алекс Тейшейра право в ръцете на Давид де Хеа
  • 22'
    В рамките на минута Шахтьор отправи два удара към вратата на Юнайтед, първо Сърна, а след това и Алекс Тейшейра
  • 18'
    ГОЛ! Юнайтед открива, след грешка в отбраната на домакините Уелбек отлизо засече един лек пас в наказателното поле