Барселона се затрудни доста, но успя да победи Селтик с 1:0 като гост в мач от втория кръг на груповата фаза на Шампионската лига и остава единственият тим с пълен актив точки в група „H”, след като Милан не успя да бие Аякс и срещата завърши 1:1.

Мачът за каталунците не бе никак лек. Първото полувреме бе доста равностойно, след като домакините устояха на първоначалния натиск на испанския гранд. Адриано и Неймар можеха да се разпишат, но добрите изяви на Амброус в защита им попречиха.

Второто полувреме обаче започна много лошо за Селтик – капитанът Скот Браун бе изгонен с директен червен картон, след като избута Неймар. 17 минути издържаха домакините на натиска на Барса с човек по-малко, но в 76-ата минута голът вече бе факт. Сеск Фабрегас получи топка от Алексис Санчес и не сгреши.

Въпреки численото преимущество на гостите, това остана единственото попадение мача, той обаче бе достатъчен, за да изкачи Барселона начело в група „Н” с 6 точки след два кръга, втори е Милан с 4, следва Аякс с 1 точки и Селтик е на дъното с 0 точки.

0:1, Фабрегас (76)

Червен картон за Браун (59)

:
  • 90+3'
  • 90'
    Жълт картон за Алексис Санчес
  • 89'
    Сонг влиза на мястото на Иниеста
  • 86'
    Жълт картон за Исагире
  • 86'
    Пуки влиза на мястото на Команс за Селтик
  • 78'
    Тейо влиза на мястото голмайстора Фабрегас
  • 77'
    Самарас получава жълт картон
  • 76'
    Гол! Фабрегас бележи за Барселона след асистенция на влезлия току що Алексис Санчес
  • 75'
    Алексис Санчес заменя Педро Родригес
  • 75'
    Бускетс получава жълт картон
  • 70'
    Двойна смяна в Селтик - Форест и Каял влизат на мястото на Лустиг и Стоукс
  • 59'
    Селтик остава с човек по-малко! Капитанът Скот Браун получава червен картон след като избута Неймар
  • 55'
    Жълт картон за Сеск Фабрегас
  • 46'
  • 45+1'
  • 44'
    Лустиг получава първия жълт картон в мача
  • 41'
    Пропуск на Неймар, който получи топката от Дани Алвеш, справи се със защитник на Селтик, но стреля неточно
  • 26'
    Адриано опитва пробив отляво, но там Амброус успява да го затрудни максимално и изстрелът е извън вратата
  • 17'
    Фабрегас напредва в наказателното поле, но Амроус успяпа за се справи и изчиства
  • 5'
    Натиск на Барселона в първите минути, два корнера не доведоха до нищо, а после и Дани Алвеш направи пропуск