Реал (Мадрид) отмъсти на Борусия (Дортмунд) и по всичко изглежда, че тази година няма да отпадне от този съперник. За разлика от миналата, когато немците спряха Кралския клуб на полуфиналите в Шампионската лига.

Сега Реал спечели в първия мач с 3:0 и уверено върви към полуфиналите.

Испанците бяха много по-добри и заслужено спечелиха срещата. Гарет Бейл откри резултата още в третата минута на мача.

Иско направи 2:0 в 26-ата, а Роналдо затвърди успеха на Реал с попадение в 57-ата минута. Така той изравни рекорд на Меси - сега и двамата имат 14 попадения за един сезон. Португалецът, също така, подобри друг рекорд на аржентинеца - за най-много попадения в поредни мачове. Той вече има 11, а Меси - 10.

Гостите също имаха шансове за гол, но генерално бяха надиграни от "Белия балет".

:
  • 90'
  • 86'
    Жълт картон за Гроскройц
  • 83'
    Бейл тръгна добре към вратата на Борусия, но не насочи добре топката и тя мина над гредата
  • 79'
    Роналдо напусна терена, аплодиран от феновете, на неговото място влезе Каземиро
  • 74'
    Мората влезе на мястото на Бензема
  • 64'
    Хофман влезе на мястото на Мхитарян
  • 63'
    Ройс падна на земята, търсейки дузпа след съприкосновение с Пепе, но реферът даде аут
  • 59'
    Добра атака на Борусия, но Пепе самоотвержено спаси Реал от гол
  • 57'
    Време беше и Роналдо да се разпише. Португалецът отбеляза третия гол за Реал
  • 54'
    Роналдо подаде на Бензема, но не се стигна до гол
  • 48'
    Обемаянг получи страхотен пас и малко не му стигна да отбележи
  • 46'
  • 45'
  • 32'
    Първа опасност за Борусия. Гроскройц излезе на стрелкова позиция, но Касияс спаси
  • 29'
    Страхотен удар на Бейл, но вратарят на Борусия спаси
  • 28'
    Жълт картон за Кел от Борусия
  • 26'
    Иска вкара втори гол след грешка в защитата на Борусия
  • 18'
    Жълт картон за Марко Ройс
  • 9'
    Роналдо стреля опасно, Вайденфелер не можа да улови добре, но до гол не се стигна
  • 3'
    ГОЛ! Гарет Бейл откри резултата, след като си пое добре топката и не даде шанс на Вайденфелер
  • 1'

Реал (Мадрид) посреща Борусия (Дортмунд) в среща от четвъртфиналите в Шампионската лига.

Вижте съставите:

Реал (Мадрид): Касияс, Пепе, Рамос, Коентрао, Карвахал, Бейл, Алонсо, Модрич, Иско, Роналдо, Бензема

Борусия (Дортмунд): Вайденфелер, Хумелс, Папастатопулос, Писчек, Дурм, Кел, Ройс, Шахин, Гроскройц, Мхитарян, Обамеянг