на живо

Реал издържа и детронира Сити в драма с дузпи (ВИДЕО)

Кралският клуб е на полуфинал в ШЛ, 15-ата изглежда близо

Реал Мадрид детронира Манчестър Сити! Кралският клуб се класира за полуфиналите на Шампионската лига след драма с продължения и дузпи в реванша на английска земя.

Тимът на Карло Анчелоти удържа 1:1 в редовното време и допълнителния половин час, преди да се наложи с 4:3 при наказателните удари.

Миналата седмица двата фаворита за трофея също сътвориха спектакъл - зрелищно 3:3.

За испанския гранд, устремен към рекорден 15-ти триумф в турнира, победата е първа на Етихад Стейдиъм, като тя идва при шестия опит. До днес Реал имаше 2 равенства и 3 загуби в дома на Сити.

С успеха "Лос Меренгес" са на полуфинал в четвърти пореден сезон, а следващият им съперник е добре познат - Байерн Мюнхен, който елиминира Арсенал с общ резултат 3:2.

Тази вечер, на Етихад Стейдиъм, гостите започнаха отлично и поведоха в 12' чрез Родриго. Оттам нататък "гражданите" владееха инициативата и притиснаха Реал.

Английският шампион дочака своя момент четвърт час преди края, когато Кевин Де Бройне разстреля Андрий Лунин отблизо. Малко по-късно белгийският плеймейкър можеше да се превърне в героя за своя тим, но стреля над вратата от удобна позиция.

Стигна се до продължения, които Сити започна без Арлинг Холанд. Изтощеният таран отстъпи мястото си на световния шампион с Аржентина Хулиан Алварес. Най-чистото положение в допълнителния половин час се откри пред Антонио Рюдигер от Реал, който обаче го пропиля.

Така четвъртфинален спор в Шампионската лига се реши с дузпи за първи път от 19 години. При тях за Сити пропуснаха Бернардо Силва и Матео Ковачич, докато за Реал не отбеляза единствено Лука Модрич. Алварес, Фил Фоудън и Едерсон вкараха за домакините, а за Реал - Джуд Белингам, Лукас Васкес, Начо и Рюдигер.