Борусия (Дортмунд) бе на крачка от сензационен обрат срещу Реал (Мадрид), но в крайна сметка отпадна и „белият балет” се класира за 1/2-финалите на Шампионската лига.

След като падна с 0:3 в първия мач, Борусия победи с 2:0 в реванша. Така нужното трето попадение, което да доведе мача до продължения, обаче така и не дойде. Големият грешник за „жълто-черните” определено бе арменския национал Мхитарян, който сумарно в двата мача изпусна общо 4 положения на празна врата. Две от тях бяха в реванша.

РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА:

Първото полувреме на стадиона в Дотмунд бе истинско зрелище, в което първо Анхел ди Мария изпусна дузпа за Реал, която щеше да сложи точка на каквито и да е надежди още в 18-ата минута. Спасяването на Вайденфелер окрили домакините и Марко Ройс вкара два гола, които накараха препълнените трибуни да изригнат еуфорично.

Второто полувреме обаче гостите от Реал намериха своята игра, започнаха и те да създават положения, а и най-вече да не допускат толкова много грешки в отбрана и в центъра на терена. Въпреки това Борусия имаше няколко страхотни възможности, но за съжаление всеки път последният удар бе дело на яловия Мхитарян.

Така с общ резултат 3:2 Реал (Мадрид) се класира за 1/2-финали на Шампионската лига и чака да научи името на съперника си. Жребият ще бъде теглен на 11 април, петък.

2:0, Ройс (37')

1:0, Ройс (24')

Изпуснатата дузпа на Серхио Рамос (17')

:
  • 90+3'
  • 90+1'
    Бензема е заменен от Варан
  • 90+1'
    Бензема с жълт картон за бавене на времето
  • 90'
    Бейл сам срещу Вайденфелер, но вратарят на Борусия спасява
  • 83'
    Жълт картон и за Каземиро
  • 82'
    Преди първото си докосване на топката, Обемаянг получава жълт картон
  • 81'
    Първа смяна в Борусия - Пишчек отстъпва мястото си на Обамаянг
  • 80'
    Хубав, точен удар на Бензема, но Вайденфелер спасява
  • 75'
    Марко Ройс пада в наказателното поле, но получава жълт картон за симулация
  • 73'
    Анхел ди Мария е заменен от Каземиро
  • 70'
    Касияс спасява, Мхиратян отново не може да преодолее вратаря на Реал
  • 68'
    И пак Мхитарян не успява да се възползва от чудесна позиция, стреля право в Касияс
  • 68'
    Карвахал получава жълт картон
  • 65'
    Мхитарян с трети пропуск на празна врата срещу Реал (в двата мача). След страхотен пас от Ройс, той отново бе неточен
  • 59'
    Гарет Бейл се измъкна от двама защитници на Борусия, но след това стреля неточно
  • 49'
    Възможност пред Гарет Бейл, който стреля точно, но Вайденфелер спаси
  • 46'
  • 46'
    Иско влиза на мястото на Ияраменди в състава на Реал
  • 45+1'
  • 37'
    ГОЛ! Ройс бележи за 2:0, след като първо Левандовски нацели гредата, но топката отиде в Ройс и той бе точен
  • 31'
    На Шаби Алонсо му се натрупаха фаулове и при поредния реферът дава жълт картон
  • 31'
    Касияс спасява Реал от втори гол, след като Хумелс отправи опасен удар към вратата
  • 27'
    Жълт картон за Серхио Рамос, който удари Левандовски
  • 23'
    ГОЛ! Борусия повежда с гол на Марко Ройс, който се възползва от грешка на Пепе, който опита да върне към Касияс
  • 19'
    Мхитарян пропуска да отпебежи, след като Левандовски и Ройс се пребориха за положението
  • 17'
    Вайденфелер спсява удара на Анхел ди Мария!
  • 16'
    Дузпа за Реал (Мадрид)! Пишчек играе с ръка в наказателното поле
  • 6'
    Реферът не отсъди нарушение на Пепе срещу Ройс малко пред наказателното поле
  • 5'
    Предпазливо начало намача, нито едно положение пред която и да е врата в първите 5 минути