на живо

ПСЖ с паметен обрат в Каталуния, Барселона рухна (ВИДЕО)

Червен картон на Араухо и всичко за тима на Шави се обърка

Пари Сен Жермен е на полуфинал в Шампионската лига след паметен обрат срещу Барселона! Френският гранд разгроми испанския с 4:1 в реванша и продължава напред с общ резултат 6:4.

В основата на катастрофата на Барселона у дома бе директен червен картон за Роналд Араухо в 29'.

Снимка: Reuters

Сблъсъкът между двата тима предложи вълнуващи мачове през годините. Още от началните минути тази вечер бе ясно, че няма да бъде различно. Барселона поведе с първата си по-опасна атака - Рафиня оползотвори подаване на суперталанта Ламин Ямал - 1:0.

Ключовият момент дойде в 29', когато Араухо повали нахлуващия на скорост в наказателното поле Брадли Баркола и беше изгонен като последен в защита.

Усман Дембеле стреля неточно от прекия свободен удар, но това бе само началото. В 40' френският национал изравни под бурните освирквания на феновете на Барселона, чийто екип носи в продължение на 6 години.

ПСЖ осъществи натиск през втората част, който даде резултат в 54'. Тогава Витиня отбеляза с прецизен изстрел от дистанция. Малко след гола треньорът на домакините Шави изпусна нервите си и също получи червен картон.

В 61' Килиан Мбапе не сбърка от дузпа, отсъдена за нарушение на Жоао Кансело срещу Дембеле. Последният направи тежко първо докосване, но дефектът се превърна в ефект - бе фаулиран.

Голът бе под №40 за Мбапе във всички турнири от началото на сезона. Минута преди края той се разписа още веднъж, този път при контраатака, за да сложи точка на спора.

Така ПСЖ продължи напред в елиминациите, въпреки загуба у дома, за първи път в историята. Барселона пък рухна и пропусна да се класира за първия си полуфинал от 2019 г. насам. Каталунците отпадат след победа като гости в първия двубой едва за трети път в последните 40 такива случаи в евротурнирите.

ПСЖ ще играе полуфинал в Шампионската лига за четвърти път (1994/1995, 2019/2020, 2020/2021 и сега). За парижани следва сблъсък с Борусия Дортмунд.