Манчестър Юнайтед и Байерн Мюнхен завършиха 1:1 в първи четвъртфинален мач между двата отбора в Шампионската лига.

Двубоят на "Олд Трафорд" започна с изключително високо темпо от страна и на двата отбора. В 3-ата минута Уелбек преодоля мартинес в наказателното поле вкра гол за Юнайтед, но попадението бе отменено след нарушение на нападателя.

Постепенно Байерн пое инициативта и натискът върху домакините се засили. Играта се пренесе за дълги периоди пред Де Хеа, но до средата на полувремето до чисти голови положения не се стигна.

Баварците продължиха да доминират на терена, докато играчите на Дейвид Мойс играеха твърде дефанзивно на собствения си стадион. В 31-ата минута Робен опита много техничен удар от границата на наказателното поле, който бе избит с последни усилия от Де Хеа.

При една от редките си контраатаки в 40-ата минута Рууни изведе Уелбек сам срещу Нойер, но нападателят на Юнайтед стреля много слабо и стража на баварците спаси.

Втората част започна отново с трериториално превъзходство на Байерн. Футболистите на треньора Гуардиола владееха топката, разигравха с много пасове, но опасностите пред вратата на Юнайтед липсваха. Така се стигна до 58-ата минута, когато след ъглов удар Видич, който бе оставен непокрит с глава изведе домакините напред.

След попадението Байерн заигра по-бързо и логично стигна до изравнителен гол. В 66-ата минута след центриране от ляво резервата Мнаджукич свали токата с глава и Швайнщагер с плътен удар се разписа за 1:1.

В оставащите минути баварците притиснаха своя съперник и създадоха още голови положения. В 78-ата минута много опасен удар на Робен след подаване на Гьотце, мина покрай страничния стълб на Де Хеа.

В самия край на срещата Швайнщайгер получи втори жълт картон след нарушение срещу Рууни и ще пропусне реванша в Мюнхен след седмица.

:
  • 90+3'
  • 90'
    Швайнщайгер е изгонен с втори жълт картон след нарушение срещу Рууни
  • 89'
    Мартинес повали Ернандес и получи жълт картон
  • 84'
    Ернандес влиза в игра на мястото на Уелбек
  • 82'
    Манджукич получава жълт картон за нарушение срещу Видич
  • 78'
    Много опасен удар на Робен след подаване на Гьотце, но топката минава покрай страничния стълб
  • 74'
    Йънг влиза в игра на мястото на Бютнер
  • 74'
    Гьотце сменя Кроос
  • 66'
    ГООООЛ! Швайнщайгер изравнява след асистенция на Манджукич, който свали с глава и германският национал с плътен удар не остави шанс на Де Хеа
  • 63'
    Манджукич заменя Мюлер
  • 61'
    Швайнщайгер получава жълт картон за нарушение срещу Карик
  • 58'
    ГООООЛ! След центриране от корнер Видич с глава извежда Юнайтед напред
  • 53'
    Добра комбинация между Робен и Швайнщайгер, след което холандецът стреля, но ударът му бе блокиран
  • 46'
  • 46'
    Гигс е сменен на почивката от Кагава
  • 45'
    Опасен изстрел на Валенсия, който от крака на Алаба мина над напречната греда
  • 45'
  • 40'
    Отлична възможност за Уелбек, който останал сам срещу Нойер стреля слабо в ръцете на вратаря