Наставникът на Байерн (Мюнхен) Хосеп Гуардиола смята, че баварците заслужено са достигнали до полуфиналната фаза на Шампионската лига.

Германският първенец победи Манчестър Юнайтед с 3:1 в реванша на "Алианц Арена" и след 1:1 в първия мач продължава защитата на титлата си.

Байерн отново е на полуфинал, съсипа сезона на Манчестър Юнайтед (ВИДЕО) >>

"Срещу английските отбори винаги е трудно. Съперниците от Острова играят уверено, контраатакуват много бързо и оставят малко свободни пространства. Евра вкара невероятен гол, но ние реагирахме много бързо. Гордея се с момчетата", каза Гуардиола.

"Съперникът се защитаваше с осем души в наказателното поле, което естествено ни затрудни. Те добре се справяха с
центриранията, но след 1:1 ние заиграхме по-добре и заслужено сме на полуфинал", допълни той.

Ариен Робен беше в основата на обрата, след като асистира за втория гол на Томас Мюлер, а след това сам вкара третото попадение.

"Играхме добре през първото полувреме, създадохме няколко положения. В първите минути след почивката започнахме лошо и бяхме наказани. Хубавото е, че успяхме да изравним толкова бързо. След това вкарахме още два гола и всичко свърши. На почивката треньорът ни предупреди. 0:0 ни стигаше, но трябваше да играем за победа. В първите 10 минута на втората част бяхме
катастрофални", каза Робен.

"Целта ни е да играем на финала. Остава ни още един
съперник. Трябва още да подобрим представянето си, защото можем повече", допълни той.