Борусия (Дортмунд) победи с класическото 3:0 Олимпик (Марсилия) в мач от група "F" на Шампионската лига.

От самото начало на срещата домакините поеха инициативата и притиснаха своя съперник. След няколко пропуска в 19-ата минута голмайсторът на "жълто-черните" получи пас от Дурм на празна врата и вкара първия гол за своя отбор. Натискът на Борусия продължи и в следващите минути, но до нов гол до почивката не се стигна.

Активната игра на играчите на треньора Юрген Клоп, който бе наказан и изгледа двубоя от трибуните продължи да бъде много бърза и второто попадение на закъсня. В 52-ата минута Марко Ройс изпълни пряк свободен удар от близо 35 метра топката изненада вратря на гостите Манданда, който сбърка и Борусия поведе с 2:0.

В 79 минута един от най-активните играчи на Дортмунд Ройс бе спънат в наказателното поле и Левандовски превърна в гол отсъдената дузпа.

Така финалистът от миналия сезон Борусия (Дортмунд) постигна първи успех в групата и заедно с наполи има по три точки, Арсенал е начело с 6, а Марсилия е послден без спечелена точка.