Бенфика запази шансовете си за класиране на осминафиналите на Шампионската лига, след като постигна задължителната домакинска победа срещу Селтик с 2:1.

Така португалският тим вече е на 2-ро място в група "G", след като се изравни по точки, с по 7, със Селтик, но "орлите" вече имат предимство в директните двубои.

Грандът от Лисабон доминираше през целия мач и се впусна в атаки от самото начало. Натискът даде резултат и още в 7-ата минута младият холандец Ола Джон откри резултата с първия си гол в Шампионската лига.

В 32-ата минута обаче малко изненадващо гостите изравниха и след центриране от ъглов удар Йоргос Самарас с глава вкара за 1:1.

Все пак след почивката Бенфика впусна всичко в атака и в 71-ата минута стигна до гол в основата, на който бяха двама защитници. След изсипана топка в наказателното поле Луизао свали с глава и Гарай реализира за победното 2:1.

:
  • 90+3'
  • 90+2'
    Уат прави пропуск в последната минута пред вратата на домакините
  • 90+1'
    Жълт картон за Андре Алмейда от Бенфика
  • 90+1'
    Жардел сменя Салвио в състава на Бенфика
  • 89'
    Ново страхотно спасяване на Форстър след удар на Кардосо
  • 84'
    Картон за Уанияма от Селтик
  • 80'
    Уат влиза на мястото на Ледли в състава на Селтик
  • 80'
    Форстър спасява след пряк свободен удар, изпълнен от Кардосо
  • 77'
    Картон за Мелгарехо от Бенфика
  • 77'
    Смяна в състава на Бенфика, Макси Перейра влиза на мястото на Неманя Матич
  • 75'
    Гайтан сменя Лима в състава на Бенфика
  • 74'
    Салвио уцели гредата на Селтик
  • 71'
    ГОЛ! Бенфика отново повежда. След центриране отдясно, Луизао свали топката с глава и Гарай бележи за 2:1
  • 64'
    Втора смяна в състава на Селтик, Комънс заменя Браун
  • 59'
    Натиск на домакините. Матич свали с глава центриране топка и Луизао от няколко метра прати топката над вратата
  • 53'
    Късмет за Селтик, защитникът Матюс спасява от голлинията след удар на Лима
  • 48'
    Втори картон за Селтик, получава го Ледли
  • 46'
  • 46'
    Смяна на почивката в състава на Селтик. Мългрю отстъпва мястото си на Каял
  • 45'
  • 44'
    Вратарят на Селтик Форстър спасява удар на Джон
  • 38'
    Жълт картон за Самарас
  • 32'
    ГОЛ! Самарас изравнява за 1:1. След центриране от корнер гъркът бе оставен на задната греда и реализира с глава
  • 30'
    Голям пропуск на Кардосо пред вратата на Селтик
  • 7'
    ГОЛ! Ола Джон открива резултата за Бенфика. Салвио проби отдясно, подаде към Кардосо, който само спря топката и Джон вкара за 1:0
  • 2'
    Първи удар към една от двете врати, нападателят на Бенфика Оскар Кардосо стреля от далечна дистанция