Коравият отбор на БАТЕ (Борисов) допусна трета поредна загуба в Шампионската лига след домакинско поражение с 0:2 от Лил.

Това бе първа победа за французите в груповата фаза, като до момента те имаха четири поредни загуби, включително и с 1:3 вкъщи именно от тима от Беларус.

Така БАТЕ пропусна възможността пак да се изравни с първите два тима в класирането Валенсия и Байерн (Мюнхен), които по-късно тази вечер излизат един срещу друг.

Ето и как се разви мачът минута по минута:

:
  • 90+5'
  • 90'
    Артьом Радков също получава жълт картон
  • 90'
    Пет минути продължение на редовното време
  • 89'
    Играч на гостите чисти топката от голлинията след удар на Родионов
  • 87'
    Беноа Педрети получава жълт картон и ще пропусне следващия мач на тима си
  • 84'
    Треньорът на БАТЕ Виктор Гончаренко пуска в игра Роман Василюк вместо Едгар Олехнович
  • 78'
    Последна смяна в състава на французите - Мартин отстъпва мястото си на Бонар
  • 77'
    Михаил Сиваков заменя Александър Хлеб
  • 74'
    Доста пресилен втори жълт картон за Сидибе и Лил остава с човек по-малко на терена
  • 69'
    Втора промяна за гостите - Димитри Пайет влиза на мястото на Саломон Калу
  • 64'
    Смяна в състава на Лил - Ру влиза на мястото на Бруно
  • 57'
    Капитанът на БАТЕ Радков чисти топката от голлинията, резултатът можеше да стане 3:0 за гостите
  • 50'
    Силно начало на втората част за БАТЕ - Родионов прави пропуска на вечерта, като не успява да вкара пак от два метра
  • 48'
    Авторът на първия гол Сидибе е предупреден официално
  • 46'
  • 46'
    Първа смяна в състава на БАТЕ - Концевой заменя Володко
  • 45+1'
  • 45'
    Ренан Бресан получава жълт картон
  • 38'
    Володко стреля мощно от границата на наказателното поле, но за негов малшанс - точно в ръцете на вратаря Елана
  • 32'
    Жълт картон за голмайстора Бруно
  • 31'
    ГОЛ! Лил повежда с 2:0 в Беларус. Джани Бруно поправя грешката си отпреди няколко минути и засича центриране отляво
  • 21'
    Бруно не успява да вкара на празна врата, след като вратарят на БАТЕ излезе да изчисти топката, но я прати в краката на нападателя на Лил
  • 20'
    Родионов не успява да изравни резултата, след като бие високо в аут на два метра от вратата
  • 14'
    ГОЛ! Лил повежда с 1:0 - Джибрил Сидибе открива резултата с красив прехвърлящ удар