на живо

Барселона надигра, но не победи Наполи (ВИДЕО)

1:1 в Неапол в дебюта на Калцона

Барселона надигра, но не победи Наполи. Двата тима направиха 1:1 в Неапол в среща от осминафиналите на Шампионската лига. Така "адзурите" остават без успех в петте си мача срещу каталунския гранд - вече две равенства и три загуби.

Двубоят тази вечер бе сблъсък между действащите шампиони на Италия и Испания. И двата тима изглеждат далеч от защита на титлата си, а Наполи навлезе в мача с третия си треньор от началото на сезона, след като словашкият селекционер Франческо Калцона замени Валтер Мадзари в началото на седмицата.

Барселона владееше инициативата преди почивката. Суперталантът Ламин Ямал опита два удара, вторият от които тества вратаря Алекс Мерет. Впоследствие Роберт Левандовски бе спрян от стража, след като се възползва от пробив на Жоао Кансело. Наполи пък разочарова тифозите, завършвайки първата част без отправен удар.

Такъв имаше още в началните секунди на второто полувреме, но Матео Политано стреля слабо с глава.

Барселона отново пое контрола и поведе след час игра чрез Роберт Левандовски. За полския таран голът е 18-ти през настоящата кампания.

Противно на съотношението на силите обаче, Виктор Осимен изравни четвърт час преди края. Попадението вдъхнови Наполи и публиката по трибуните на Стадио Диего Армандо Марадона, но равенството се запази.

В крайна сметка Шави Ернандес и Барселона могат само да съжаляват за пропусната възможност. "Блаугранас" все пак гледат към 14-то поредно класиране за четвъртфиналите в турнира. Реваншът е насрочен за 12 март.