на живо

Барселона е на четвъртфинал в ШЛ за първи път от 2020 г.

Каталунците победиха Наполи в реванша, 17-годишен блести

AFP

Два ранни гола помогнаха на Барселона да победи с 3:1 Наполи в реванша между двата тима от осминафиналите на Шампионската лига.

Каталунският гранд продължава напред с общ резултат 4:2 (1:1 на италианска земя в първия двубой) и е сред най-добрите осем в турнира за първи път от сезон 2019/2020. Тогава "блаугранас" отпаднаха след унизително 2:8 от Байерн Мюнхен в Лисабон.

Тази вечер Барселона започна вихрено и откри резултата в 15' чрез Фермин Лопес, който се възползва от подаване на Рафиня. Само 3 минути по-късно Жоао Кансело покачи на 2:0. Португалецът беше точен при добавката след греда на Рафиня.

Наполи отчаяно се нуждаеше от попадение и стигна до него в 30' чрез Амир Рахмани. Впоследствие Марк-Андре тер Стеген спря капитана Джовани Ди Лоренцо, за да съхрани минималния аванс на домакините на почивката.

През втората част Наполи постави Барселона под напрежение, което принуди треньора Шави Ернандес да реагира, пускайки в игра опитните Сержи Роберто и Ориол Ромеу.

Последва блокиран удар на Андре-Франк Замбо Ангиса и пропуск на влезлия като резерва Йеспер Линдстрьом за гостите, преди Роберт Левандовски да сложи точка на спора в 83'. За полския нападател голът е под №19 от началото на сезона.

Така Барселона удължи на 9 двубоя серията си без поражение и прекъсна тази на Наполи от 6. "Адзурите" бяха елиминирани от евротурнир след 1:1 в първия мач за трети път в последните 4 години.

С основна заслуга бе 17-годишният Пау Кубарси. Централният защитник на Барселона направи своя дебют в Шампионската лига тази вечер и заслужено се прибра у дома с наградата за "Играч на мача".