Байерн (Мюнхен) не допусна изненада на свой терен, би Манчестър Юнайтед с 3:1 в реванша от 1/4-финалите на Шампионската лига, след като първият мач бе свършил 1:1, и се класира за полуфиналите.

Репортаж от мача:

Останалите три тима, които достигнаха до тази фаза са Реал (Мадрид), Атлетико (Мадрид) и Челси. Жребият ще бъде теглен в петък, 11 април и можете да го гледате на живо по bTV Action от 13 часа.

Първото полувреме на „Алианц Арена” бе доста скучно, двата тима предложиха изключително малко интересни положения. Един от най-интересните моменти бе гол на Антонио Валенсия в 17-ата минута, който обаче бе отменен.

Вторите 45 минути обаче предложиха истинско шоу. В 57-ата минута Паттрис Евра вкара фамозен гол, с който гостите поведоха, а това даде тласък на Байерн и само 60 секунди по-късно Манджукич изравни. В 68-ата Томас Мюлер доведе нещата до обрат, а по-малко от 10 минути по-късно Робен сложи край на мъката на Манчестър Юнайтед с гол за 3:1.

Така Байерн отново е на полуфинал, а за Манчестър Юнайтед всяка надежда за трофей през този сезон вече е в историята.

3:1, Робен (76)

2:1, Мюлер (68)

1:1, Манджукич (59)

1:0 Евра (57')

:
  • 90+3'
  • 84'
    Писаро влиза на мястото на Томас Мюлер
  • 76'
    ГОЛ! Робен бележи за 3:1, Байерн е на крачка от полуфинала
  • 74'
    Ернандес влиза на мястото на Флетчър
  • 73'
    Рафиня получава жълт картон
  • 70'
    Патрис Евра получава жълт картон
  • 68'
    ГОЛ! Байерн стига до втори гол, точен е Томас Мюлер
  • 65'
    Рафиня влиза на мястото на Гьорце
  • 58'
    ГОЛ! Манджукич изравнява само 60 секунди по-късно
  • 57'
    ГОЛ! Патрис Евра с невероятен гол! Манчестър Юнайтед повежда
  • 55'
    Далечен удар на Кагава, но Нойер лови без проблем
  • 46'
  • 46'
    Добра възможност пред Юнайтед още в началото на второто полуверме, но Рууни пропуска
  • 45+1'
  • 44'
    Де Хеа соасява удара на Робен
  • 29'
    Патрис Евра бе в засада, но играта продължи, имаше игра с ръка на Байерн, но не и дузпа. Бе свирена засадата на Евра
  • 28'
    Жълт картон за Неманя Видич
  • 21'
    Чудесна възможност за Байерн, Патрис Еврва избива в последния момент удар на Мюлер, но е вдигната и засада
  • 17'
    Антонио Валенсия вкарва топката във вратата на Байерн, но има вдигнат флаг за засада и попаденито не е зачетено
  • 14'
    Много добра възможност за Байерн, но Робен не успява да реализира
  • 8'
    Добра възможност за Манчестър Юнайтед, но Уейн Рууни не успя да се ориентира много бързо и защитата на Байерн се справи
  • 6'
    Рибери пропуска да открие резултата след чудесно заучено изпълнение на корнер, след което той засече топкара