Байерн направи сериозна крачка към финала в Шампионската лига след убедителна победа с 4:0 над Барселона в първия мач от 1/2-финалния сблъсък между двата гранда.

Баварците натрупаха сериозна преднина преди реванша на "Камп Ноу", като в същото време успяха и да опазят вратата си суха, което им гарантира по-малко проблеми във втория мач в Испания.

С два гола за победителите се отчете Томас Мюлер, а двубоят отново не мина без редица грешки на съдиите, които направиха доста грешки и в двете посоки.

На няколко пъти игра с ръка в наказателното поле на Барселона бе подмината, а вторият гол за Байерн бе отбелязан от чиста засада. При третото попадение на домакините пък не бе отсъден фаул в атака.

Барса бе подсилена със завръщането на Лео Меси в титулярния състав, но по време на мача ясно си пролича, че аржентинецът все още не е готов за игра на 100%.

Ето как се разви мачът минута по минута:

:
  • 90+3'
  • 90+1'
    Иниеста също получава жълт картон
  • 90'
    Три минути продължение
  • 89'
    Жорди Алба направи голяма глупост, като удари Рибери с топката в носа. Алба пропуска реванша
  • 88'
    Швайнщайгер също е декориран в жълто
  • 88'
    Последна смяна за Байерн - от игра излиза Франк Рибери, на терена се появява Джердан Шакири
  • 86'
    Картон за Алексис Санчес за фаул срещу Робен
  • 83'
    Голмайсторът Мюлер е заменен от Писаро
  • 83'
    Смяна и за Барса - Давид Вия влиза на мястото на Педро
  • 82'
    ГОООЛ! 4:0 за Байерн - Томас Мюлер се разписва за втори път след отличен пас на Алаба отляво
  • 80'
    Мюлер се измъкна сам срещу Валдес, вратарят обаче спаси
  • 73'
    ГОООЛ! Байерн вече води с 3:0, голмайстор е Ариен Робен
  • 71'
    Марио Гомес напуска, на негово място влиза Луис Густаво
  • 58'
    Робен засече с глава центриране от корнер, за щастие на Виктор Валдес топката мина встрани от вратата
  • 55'
    Рибери стреля отляво, топката мина на метър от далечната греда
  • 49'
    ГОООЛ! 2:0 за Байерн - Марио Гомес удвоява преднината на баварците, голът обаче е от засада, която остана скрита за реферите
  • 46'
  • 46'
    Официално предупреждение за Хави Мартинес
  • 45'
  • 39'
    Жълт картон за Бартра, който влезе грубо на Томас Мюлер
  • 37'
    Жълт картон за Томас Мюлер
  • 32'
    Играчите на Байерн пак искат дузпа - Алексис Санчес игра с ръка в наказателното си поле
  • 29'
    Меси можеше да направи 1:1 след отлично центриране отдясно, но Данте отклони топката точно пред краката му
  • 25'
    ГОООЛ! 1:0 за Байерн - Томас Мюлер бележи за 1:0 след страхотен удар с глава
  • 15'
    Филип Лам пробва удар отдалеч, Пике изби с ръка в наказателното поле, но това остана скрито за съдията