Байер (Леверкузен) стигна до драматична победа с 2:1 в домакинството си на Реал Сосиедад в среща от група на Шампионската лига. Германският тим изцяло доминираше в срещата, но трябваше да я изстрада и да стигне до успеха с гол в добавеното време.

След множество удари по посока на вратата на гостите и спасявания на Клаудио Браво чилийският страж на баските трябваше да капитулира в добавените минути на първото полувреме. След центриране от свободен удар Браво първо отрази един удар с глава, но при добавката капитанът на домакините Симон Ролфес реализира за 1:0.

В началото на втората част бяха силните минути на гостите от Испания. В 51-ата минута те стигнаха до малко спорна дузпа за нарушение на Хилберт срещу Вела. Мексиканецът сам застана зад топката от бялата точка, вратарят Лено първоначално спаси удара му, но при добавката Вела бе точен за 1:1.

Байер (Леверкузен) ликува в края на срещата и успя да се възползва от превъзходството си едва в 92-ата минута, когато Хегелер донесе успеха на тима си със страхотно изпълнение на пряк свободен удар.

Така германският тим събра 3 точки и подгони Манчестър Юнайтед и Шахтьор, които са начело в групата с по 4 точки. Реал Сосиедад остава последен без точков актив.

Как се разви срещата

:
  • 90+3'
  • 90+2'
    ГОЛ! Хегелер бележи за Байер в самия край с невероятно изпълнение от пряк свободен удар
  • 61'
    Страхотен шанс за баските, но удар на Вела е отразен от Лено
  • 56'
    Карлос Вела получава жълт картон
  • 52'
    Картон за Лено
  • 51'
    ГОЛ! Вратарят Лено спасява удара от бялата точка на Вела, но при добавката мексиканецът бележи за 1:1
  • 50'
    Дузпа за Реал Сосиедад за нарушение на Хилберт срещу Вела
  • 46'
  • 45+2'
  • 45+1'
    ГОЛ! Центриране от свободния удар, играч на Байер стреля с глава, Браво спаси, но при добавката Ролфес бележи за 1:0