Европа остава в капана на екстремните жеги.
За първи път в своята история червен код за опасни горещини издаде Нидерландия.
В страната, заедно с Франция, Германия и Белгия, почти всеки ден се отчитат рекордни температури.
Медицинските служби в няколко западноевропейски държави изнемогват от сигналите за помощ в непоносимите жеги.
В най-засегнатите държави се отменени всякакви публични събития.
Горещата вълна идва и към нас.
В София през деня температурите достигнаха около 30 градуса, но се усещаха като поне 32. Температурите ще се повишават още и през следващите дни.
По информация на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) България все още се намира и ще остане в периферията на Топлинният купол, обхванал Западна Европа.
Въпреки това пикът на жегата с температури до 39 градуса очакваме в понеделник и вторник. Така горещо остава до сряда, когато в Западна и Централна България отново предстоят валежи и гръмотевици и стойностите ще се понижат с около 3, 4 градуса.























