"Темите сигурност и отбрана бяха акцент на съвместната ни среща с премиера на България акад. Николай Денков и президента на Украйна Володимир Зеленський. Изразихме солидарността си с Украйна и украинския народ".

Това написа във Фейсбук вицепремиерът и министър на външните работи Мария Габриел, която качи снимка от срещата.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

Снимка: Министерски съвет

В 15 часа президентът Румен Радев ще приеме Володимир Зеленски на "Дондуков" 2. Украинският президент ще се срещне и с парламентарните групи, вносители на проекта на декларация в подкрепа на членството на Украйна в НАТО. 

В рамките на посещението му се очаква да бъде подписана съвместна декларация за евроатлантическата интеграция на Украйна и меморандум за сътрудничество в областта на енергетиката. 

По-късно през деня премиерът акад. Николай Денков и вицепремиерът Мария Габриел ще бъдат домакини на дискусия с участието на Зеленски, посланици, политици и представители на гражданското общество. 

Снимка: Министерски съвет

Следете всичко за посещението на Володимир Зеленски в нашия онлайн репортаж: