На входа на Антикорупционната комисия се събират хора на протест. Те настояват за справедливи съдебни дела в България – спрямо всеки един гражданин.
Кметът на Варна Благомир Коцев и още трима души вече са обвинени за участие в организирана престъпна група, подкупи и пране на пари.
Основните свидетелите срещу варненския кмет и останалите обвиняеми са няколко. Един от тях е бившият му семеен адвокат и заместник -кмет Деан Иванов. Той напусна своето място в общината в началото на май тази година.
Разгледай онлайн нашите промоционални брошури
Деан Иванов не отговори на нашите опити да се свържем с него.
И понеже в разследването има замесено лице с имунитет, делото ще се гледа в София. Това означава, че четиримата обвиняеми ще бъдат конвоирани от Варна до София. Това може да се случи и тази нощ, и утре сутринта.
Задържането за 72 часа вече тече. Техните обвинения са били връчени още във Варна днес, където на място е имало служители на Антикорупционната комисия.
По информация на bTV мерките за неотклонение ще се гледат в Съдебната палата в петък.
Стана ясно, че четвъртият обвиняем е Ивайло Маринов и е съдружник във фирмата, която е спечелила обществената поръчка.
Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase
Последвайте btvnovinite.bg във VIBER
Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM
Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK
Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK